7. Практична робота. Вогнища напруги в міжнародних відносинах: причини, сторони та наслідки протистояння.

 18.10  Тема уроку: Практична робота  Вогнища напруги в міжнародних відносинах: причини, сторони та наслідки протистояння



І. Пригадайте раніше вивчений матеріал теми та дайте письмові відповіді на запитання:

1.   Які держави відіграли провідну роль в облаштуванні повоєнного світу? (2 бали)

2.   Які держави були «ображені» або їхні інтереси були проігноровані під час облаштування повоєнного світу? Поясніть свою точку зору. (3 бали)

ІІ. Ознайомтеся з оцінкою щодо наслідків Версальського договору відомого американського політика й дипломата Г. Кіссінджера:

«Після війни демократична громадськість Франції та Великої Британії зажадала карального мирного договору, ігноруючи історичний досвід, який свідчить, що для забезпечення сталого порядку в Європі потрібно остаточно примирити переможців і переможених... До війни Німеччина мала спільний кордон з трьома провідними державами (Францією, Росією та Австро-Угорщиною), які стримували будь-яку територіальну експансію. Після війни їй протистояв ряд невеликих держав, створених за принципом самовизначення, але тільки частково, бо в Східній Європі й на Балканах народи настільки перемішані, що в усіх новостворених країнах проживали представники інших національностей. Це посилювало їхню стратегічну слабкість та ідеологічну вразливість... На думку англійського прем’єр-міністра Ллойд Джорджа, це був "ряд дрібних держав, населення яких досі не створювало сталої форми правління. До того ж у кожній з них проживає чимало німців, які прагнуть возз’єднання з рідною для них землею”».

3. Як Ви оцінюєте договірні зобов’язання Німеччини: чи були вони несправедливими й надмірними? Пригадайте, якими мотивами керувалися держави-переможниці, накладаючи на Німеччину суттєві обмеження. Доведіть свою думку. (3 бали)

ІІІ. Розгляньте політичну карикатуру на підписання Німеччиною та Росією Рапалльського договору. 

4. Як художник зобразив російсько-німецькі відносини після підписання сепаратного договору?
Якою була реакція європейських країн (зображені на карикатурі на задньому плані) на підписання цього договору? (2 бали)

ІV. Проблема репарацій та заборгованості
5. Проаналізуйте діаграму й зробіть висновок про динаміку подолання кожною з країн фінансових труднощів упродовж 20-х років XX ст. (2 бали)

Заборгованість основних європейських країн і США (% ВВП)


Домашнє завдання на 25.10
Закінчити практичну роботу. 





Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Тиждень історії та права 2025

Тематична вікторина "Свічка пам'яті"