7. Практична робота. Вогнища напруги в міжнародних відносинах: причини, сторони та наслідки протистояння.
18.10 Тема уроку: Практична робота Вогнища напруги в міжнародних відносинах: причини, сторони та наслідки протистояння
І. Пригадайте раніше вивчений матеріал теми та дайте письмові відповіді на запитання:
1. Які
держави відіграли провідну роль в облаштуванні повоєнного світу? (2 бали)
2. Які держави були «ображені» або їхні інтереси були проігноровані під час облаштування повоєнного світу? Поясніть свою точку зору. (3 бали)
ІІ. Ознайомтеся з оцінкою щодо наслідків Версальського договору відомого американського політика й дипломата Г. Кіссінджера:
«Після війни демократична громадськість Франції та Великої Британії зажадала карального мирного договору, ігноруючи історичний досвід, який свідчить, що для забезпечення сталого порядку в Європі потрібно остаточно примирити переможців і переможених... До війни Німеччина мала спільний кордон з трьома провідними державами (Францією, Росією та Австро-Угорщиною), які стримували будь-яку територіальну експансію. Після війни їй протистояв ряд невеликих держав, створених за принципом самовизначення, але тільки частково, бо в Східній Європі й на Балканах народи настільки перемішані, що в усіх новостворених країнах проживали представники інших національностей. Це посилювало їхню стратегічну слабкість та ідеологічну вразливість... На думку англійського прем’єр-міністра Ллойд Джорджа, це був "ряд дрібних держав, населення яких досі не створювало сталої форми правління. До того ж у кожній з них проживає чимало німців, які прагнуть возз’єднання з рідною для них землею”».
3. Як Ви оцінюєте договірні зобов’язання Німеччини: чи були вони несправедливими й надмірними? Пригадайте, якими мотивами керувалися держави-переможниці, накладаючи на Німеччину суттєві обмеження. Доведіть свою думку. (3 бали)
ІІІ. Розгляньте політичну карикатуру на підписання Німеччиною та Росією Рапалльського договору.
Коментарі
Дописати коментар