27. Практична робота Міжнародні відносини в другій половині 1930-х рр. у світлі історичних джерел.

 2.04 Тема уроку: Практична робота Міжнародні відносини в другій половині 1930-х рр. у світлі історичних джерел.

Опрацюйте історичні джерела та дайте письмові відповіді на питання.

І. Аншлюс Австрії 

Проаналізуйте зміст указівок А. Гітлера. Чи узгоджуються вони з пізнішими заявами про «добровільне» приєднання Австрії до Німеччини на підставі «вільного волевиявлення» населення під час «референдуму» та ін.? Чи відомі Вам приклади проведення загарбницької політики за подібним сценарієм у ХХІ ст.? 

«1. Я маю намір, якщо інші засоби не приведуть до мети, здійснити військове вторгнення до Австрії… 2. Командування всією операцією я беру на себе… 3. Завдання: а) сухопутним військам: вступити на територію Австрії... швидко оволодіти Віднем і виставити перепону на австро-чеському кордоні; б) військово-повітряним силам: вести демонстративні маневри та скидати пропагандистські матеріали; захопити австрійські аеродроми для можливого прийому додаткових сил; надати... підтримку сухопутним військам…» 

З директиви А. Гітлера від 11 березня 1938 р. (Накануне. 1931– 1939. Как мир был ввергнут в войну. — М., 1991. — С. 156)

ІІ. «Мюнхен» 

Чому, на Вашу думку, на Мюнхенській конференції не виявилося стільця для Й. Сталіна? На що розраховували учасники конференції? 


Британська карикатура на Мюнхенську конференцію. 1938 р.

IІІ. «Українське питання» напередодні Другої світової війни 

 Яке місце належало «українському питанню» в геополітичних планах європейських держав. Чи можна зробити висновок про те, що якась із цих держав була зацікавлена у відновленні державної незалежності України? 

«Мені... здається, що Німеччина неминуче захоче відірвати цю багату країну [Україну] від просторів Російської держави. ...Керуючись власними інтересами, Німеччина, звісно, воліла б, щоб Україна була незалежною та відігравала роль буферної держави між нею та ворогом. ...Я не думаю, що СРСР слухняно піддасться німецьким інтригам, мені здається, що менше ми надаватимемо перевагу одній із сторін у цьому конфлікті, то буде краще». 

Невіл Гендерсон, британський посол у Німеччині, 9 березня 1939 р. (Documents on British Foreign Policy, 1919–1939. — London, 1951. Vol. IV (1939). — P. 214–217) 

ІV. Пакт Молотова - Ріббентропа.

Що Вам відомо про події, зображені на карикатурі? Назвіть імовірний рік її створення.
Охарактеризуйте зображених персонажів. За допомогою яких художніх символів створені ці образи? Яке ставлення до персонажів демонструє художник: позитивне чи негативне? Чи згодні Ви з інтерпретацією цієї історичної події? Обґрунтуйте Вашу точку зору.


«Шлюбний контракт» двох людожерів

Домашнє завдання на 9.04: 

Закінчити практичну роботу та пройти тематичний тест. 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Тиждень історії та права 2025

Тематична вікторина "Свічка пам'яті"